Arama motorlarında ön sıralarda yer almak tüm işletmelerin hayali. bu sayede binlerce rakibinizi geride bırakabiliyorsunuz. Bunu büyük bir kentin en işlek caddesinin en güzel yerinde bir dükkan sahibi olmak gibi düşünebiliriz. Fakat bu o kadar da kolay bir şey değil. Yani web sitenizi bir hamlede binlerce rakibinizin önüne geçirerek arama motorlarında ilk sıralara yerleştirecek sihirli bir değnek yok kimsenin elinde. Bu gerçekten profesyonelce tasarlanması ve yürütülmesi gereken bir süreç.

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin, arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek hedeflenen aramalarda yükseltilmesidir. İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. bu nedenle geliştirilen web siteleri bu algoritmaya uygun olarak tasarlanmalıdır. İçerik ve tasarım bu aldoritmaya uygun olarak geliştirilmelidir. Bu ise alanında uzman profesyoneller tarafından gerçekleştirilecek bir süreçtir.

Webinga.net olarak geliştridiğimiz tüm web sitelerinde gerekli SEO yapılandırmalarını gerçekleştirmekteyiz. Bununla birlikte tüm dostlarımıza profesyonel SEO danışmanlığı yapmaktayız.

Google arama motoru ile web sitenizin aynı dili konuşmasını ilk kriter olarak belirliyoruz. Google, ziyaretçi bir anahtar kelime girdiğinde çeşitli algoritmalar kullanarak web sitelerini sıralamaktadır. Peki bu algoritmada neler bulunmakta? Nelere dikkat etmeliyiz? bu soruların cevabı elbette uzun. Fakat site adresinden başlayarak, site açıklamasına, sitenizde bulunan özgün içeriğe, doğru anahtar kelimelerin belirlenmesine, doğru bağlantı ve kategori oluşturulmasına ve site tasarımına kadar birçok dikkat edilmesi gereken nokta var. Bu noktaların tamamına hakimiz ve sabırsızlıkla sizi bekliyoruz…